Mladitví
šipka doprava černá
Příběhy ze života

Ze života

modelové situace

jméno a věk

ALKOHOLOVÁ PARTA

studentka
uvozovky
Správná parta je důležitá. A kdo by nechtěl patřit mezi „zdravé jádro“ těch, kteří se na ostatní dívají trochu svrchu, protože oni jsou přece dospělejší a už „někde jinde“ než ostatní. K takové image bohužel patří i popíjení alkoholu, kouření, experimentování s  trávou a další „znaky dospělosti“. A někdy se tyto znaky stanou tím hlavním, o co v partě jde. Větší borec je ten, kdo toho víc vypije, dokáže zmixovat divočejší kombinaci. Kamarádi drží spolu, kdyby se někdo chtěl trhnout, je sketa a úplně nemožný. A tak se kruh uzavírá…
uvozovky
řešení

jak z podobné
situace ven?

šipka doprava
Snaha zapadnout je úplně v pořádku. Důležité je ale kam. Nedělej nic, co nechceš. Ještě důležitějším znakem dospělosti než alkohol, je jít si za svými cíli a nenechat sebou manipulovat.
šipka doprava
Když řekneš: „Díky, ale na dnešek už mám jiný program“, neztrapníš se. Naopak budeš zajímavější.
jméno a věk

"BOREC" NEBO SLUŠŇÁK?

kluk
jméno a věk

kam?
do hospody

kluk
uvozovky
Když parta razí ven, cíl je jasný. V  kinech dávají samé blbosti, na hřišti je nuda, chodit jen tak po ulicích opruz a na zájmové kroužky chodí jen trapáci. Nejlepší je zapadnout do hospody nebo klubu, kde už jsou známé firmy a nalejí jim. Že se to nesmí? Je přece krize a i hostinští a barmani potřebují mít tržbu. Zábava plyne, popíjí se a zvyk je přece železná košile. Tak kam vyrazíme zítra?
uvozovky
řešení

jak z podobné
situace ven?

šipka doprava
Zkus si sám sebe představit za několik let. Vážně chceš sedět pořád ve stejném podniku a vést stejné řeči? Svět je ohromně zajímavé místo, stačí se mrknout na internet nebo si popovídat s  někým, kdo je do něčeho blázen – třeba tě jeho záliba také chytne.
šipka doprava
Můžeš se také zkusit zeptat svých rodičů na nějaké tipy a rady, možná tě překvapí svými nápady. Nezapomeň, že kdysi čelili podobným výzvám jako teď ty.